Projekt Transport Multimodalny dla Zrównoważonego Rozwoju Gospodarki – projekt partnerski na rzecz utworzenia studiów dualnych inżynierskich
10 grudnia 2024
Wyższa Szkoła Logistyki w raz z CLIP TERMINALS SP. Z O.O. uzyskała dofinansowanie z Unii Europejskiej na projekt „Transport Multimodalny dla Zrównoważonego Rozwoju Gospodarki – projekt partnerski na rzecz utworzenia studiów dualnych inżynierskich dla studentów/tek oraz szkoleń dla nauczycieli akademickich, podnoszący kwalifikacje zawodowe w obszarze transportu oraz kompetencje cyfrowe, z zakresu zielonej transformacji i projektowania uniwersalnego” , FERS.01.05-IP.08-0054/23.
W ramach projektu planujemy realizację studiów dualnych inżynierskich o specjalności „Transport Multimodalny” w partnerstwie z firmą CLIP TERMINALS SP. Z O.O. Program studiów będzie dostosowany do aktualnych potrzeb branży transportowej, uwzględniający zmiany związane z zieloną i cyfrową transformacją. Studia będziemy prowadzić w formule dualnej, co oznacza, że studenci i studentki będą realizować naprzemiennie studia w WSL i staż w CLIP TERMINALS SP. Z O.O.
Projekt rozpoczniemy od działań zwiększających świadomość i wiedzę kandydatów i kandydatek na studia, aby przygotować ich do wyzwań związanych z realizacją studiów w formie dualnej a tym samym ograniczyć ryzyko rezygnacji z nauki. Planujemy również przeszkolenie nauczycieli akademickich w zakresie kompetencji cyfrowych, zielonej transformacji i projektowania uniwersalnego, żeby jak najlepiej przygotować kadrę dydaktyczną do prowadzenia zajęć w formie dostępnej, z uwzględnieniem wyzwań współczesnej gospodarki.
W trakcie realizacji projektu zorganizujemy również zajęcia wyrównawcze, które pomogą studentom i studentkom zwiększyć kompetencje analityczne, cyfrowe i komunikacyjne, a tym samym zwiększą ich szanse na studiach i rynku pracy.
Naszym celem jest stworzenie kompleksowego programu, który nie tylko dostosuje naszą ofertę edukacyjną do współczesnych potrzeb rynku, ale także umożliwi studentom rozwój w obszarze kluczowych kompetencji przyszłości.
Wszystkie działania realizowane w ramach projektu będą odbywały się w budynkach pozbawionych barier architektonicznych. Przy wejściu do Uczelni, znajdują się wyznaczone miejsca parkingowe. Budynki wyposażone są w platformy dla osób poruszających się na wózkach, rampę podjazdową, windę, przestronne korytarze oraz węzły sanitarne, w tym łazienki dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Dodatkowo, odpowiednie oświetlenie i oznaczenia ułatwiają poruszanie się po obiektach.
W przypadku szczególnych potrzeb, prosimy o poinformowanie Biura Projektu (Centrum Funduszy i Zarządzania Projektami WSL) o swoich wymaganiach związanych z uczestnictwem w projekcie. Dzięki temu możliwe będzie odpowiednie przygotowanie i dostosowanie wsparcia do indywidualnych potrzeb uczestników.
Okres realizacji projektu : 01-02.2024 – 31.03.2028
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
Wartość projektu : 4 692 946,05 zł
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 4 542 946,05 zł
Kontakt
Centrum Funduszy i Zarządzania Projektami WSL
Pokój 9A
61 850 47 75
Podejrzenia o niezgodności Projektu lub działań Beneficjenta z Konwencją o prawach osób niepełnosprawnych sporządzoną w Nowym Jorku dnia 13 grudnia 2006 r. (Dz. U. z 2012 r. poz. 1169, z późn. zm.), zwanej dalej „KPON” można zgłaszać do Instytucji Zarządzającej lub Instytucji Pośredniczącej. Sygnały, zgłoszenia lub skargi dotyczące wystąpienia niezgodności projektów FERS z postanowieniami KPON mogą przekazywać osoby fizyczne (uczestnicy projektów lub ich pełnomocnicy i przedstawiciele), instytucje uczestniczące we wdrażaniu funduszy Unii Europejskiej, strona społeczna (stowarzyszenia, fundacje), za pomocą (w każdym poniższym przypadku uznaje się zgłoszenie za przekazane w formie pisemnej):
1) poczty tradycyjnej – w formie listownej na adres ministerstwa: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa lub adres Instytucji Pośredniczącej: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Ul. Chmielna 69, 00-801 Warszawa,
2) skrzynki nadawczej e-puap Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej lub Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
Studia
Więcej nowości
INNE AKTUALNOŚCI
Projekt Transport Multimodalny dla Zrównoważonego Rozwoju Gospodarki – projekt partnerski na rzecz utworzenia studiów dualnych inżynierskich
Wyższa Szkoła Logistyki w raz z CLIP TERMINALS SP. Z O.O. uzyskała dofinansowanie z Unii Europejskiej na projekt „Transport Multimodalny dla Zrównoważonego Rozwoju Gospodarki - projekt partnerski na rzecz utworzenia studiów dualnych inżynierskich dla studentów/tek oraz
Certyfikat BREEAM dla CLIP Group
Mamy przyjemności poinformować, że magazyn nr 10 CLIP Group S.A. uzyskał certyfikat BREEAM. Certyfikat BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) to jeden z najbardziej uznanych na świecie standardów oceny zrównoważonego budownictwa. Obejmuje on szeroki