CLIP Group otrzymuje Specjalne Wyróżnienie za Lohr Railway System

17 czerwca 2021

W dniu wczorajszym ogłoszone zostały wyniki konkursu Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji 2020 organizowanym przez Wydawnictwo Eurologistics.

Z dumą informujemy, że CLIP Group otrzymała Wyróżnienie Specjalne za LOHR RAILWAY SYSTEM.


LOHR RAILWAY SYSTEM to nowoczesna technologia pozwalająca na poziomy załadunek standardowych naczep drogowych na wagony kolejowe, bez konieczności użycia dźwigu. System został zainstalowany w Swarzędzu, na Terminalu Intermodalnym CLIP. Jest to pierwsza tego typu instalacja nie tylko w Polsce, ale również w jakimkolwiek kraju europejskim na wschód od osi Bettembourg – Orbassano k. Turynu. Do prawidłowego działania wymaga użycia wyspecjalizowanych wagonów wyposażonych w obrotową platformę, na którą wjeżdża ciągnik z naczepą. Po właściwym umiejscowieniu zestaw jest rozłączany, a platforma wraz z naczepą obraca się i ustawia równolegle do osi wagonu.

Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu, Produkcji to konkurs, którego głównym celem jest wyłanianie najlepszych, wyróżniających się produktów i usług, które wspierają pracę działów logistycznych (sprzęt, urządzenia, technologia, IT, środki transportu, usługi dla sektora TSL). W konkursie wyróżniane i nagradzane są już wdrożone lub wkrótce mające zostać zaimplementowane najlepsze rozwiązania dla logistyki, transportu i produkcji. Zgłoszone projekty ocenia Kapituła złożona ze specjalistów logistyki – przedstawicieli świata nauki i niezależnych ekspertów. Głównymi kryteriami konkursu są: technologiczna ocena innowacji, ocena korzyści dla klientów oraz rynkowa ocena stopnia innowacyjność. W ocenie pod uwagę brane są również m.in. referencje, opinie jednostek naukowych lub stowarzyszeń, patenty oraz walory ekologiczne.

Konkurs ma swoją bogatą historię. Po raz pierwszy rozegrany został w 2005 roku. W tym roku odbywa się jego szesnasta edycja. Organizatorem konkursu jest Wydawnictwo Eurologistics.

Wyniki konkursu opublikowane zostały w najnowszym wydaniu czasopisma Eurologistics, które dostępne jest w wersji online na stronie: log24.pl/e-wydania/

Więcej nowości

INNE AKTUALNOŚCI