Najnowocześniejsze na świecie reachstackery na Terminalu Intermodalnym CLIP w Swarzędzu

25 września 2020

Terminal Intermodalny CLIP wzbogacił się o dwa nowe, ekologiczne reachstackery do przeładunku kontenerów i naczep drogowych. Są to jedyne w Polsce i najnowocześniejsze na świecie dźwigi marki Kalmar z serii ECO Efficient.


Wyposażone one zostały w wyspecjalizowany układ napędowy zmniejszający zużycie paliwa o 30-40 % w stosunku do napędu klasycznego z dużym 11-litrowym silnikiem wysokoprężnym i przekładnią hydrokinetyczną. Nowoczesny Kalmar ECO bazuje na mniejszym silniku Volvo Penta o pojemności 7,7 litra oraz przeniesieniu napędu przez automatyczną przekładnię CVT do jazdy z większymi prędkościami oraz napędu hydrostatycznego do jazdy z mniejszymi prędkościami.


Reachstackery z serii ECO oprócz zmniejszonego zużycia paliwa obniżają również poziom emisji szkodliwych spalin do atmosfery i znacząco redukują poziom emitowanego hałasu.


Zakup nowych reachstackerów zrealizowany został przez Centrum Logistyczno Inwestycyjne Poznań 2 w ramach projektu pn. „Rozbudowa intermodalnego terminalu kontenerowego w miejscowości Jasin k. Poznania” dofinansowanego ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 Priorytet III. Rozwój sieci drogowej TEN-T i transportu multimodalnego Działanie 3.2 – Rozwój transportu morskiego, śródlądowych dróg wodnych i połączeń multimodalnych.

Więcej nowości

INNE AKTUALNOŚCI