Clip Group wraz z Duisport i PKP Cargo uruchamia regularny pociąg z Polski do Niemiec przewożący naczepy ciężarowe 3 razy w tygodniu

27 marca 2020

W odpowiedzi na rosnące obostrzenia  administracyjne w stosunku do międzynarodowego transportu samochodowego oraz wzrastające koszty takiego transportu,  w najbliższych dniach  Clip Intermodal, Duisport Agency  wraz z PKP Cargo S.A.  rozpoczną przewozy intermodalne na linii Poznań – Duisburg. Technicznie połączenie będzie gotowe do startu z dniem 01.04.2020, ale zostanie uruchomione w miarę napływania zleceń.


Obecnie zaplanowana częstotliwość połączenia to 3 razy w tygodniu, jednak w przypadku dużego zainteresowania jesteśmy w stanie bardzo szybko zwiększyć ilość połączeń do serwisu codziennego. Zaplanowana kompozycja wagonów pozwoli na przewiezienie nie tylko jednostek intermodalnych, ale również naczep tzw. standardowych z wykorzystaniem systemu CargoBeamer. Czas przejazdu koleją pomiędzy Poznaniem a Duisburgiem wynosi tylko 14 godzin.


Pojemność każdego pociągu to 36 naczep lub kontenerów 45 stopowych, co pozwoli na odciążenie dróg o ponad 10.000 naczep w skali roku i uniknięcie emisji CO2 w ilości około 15.000 t. Dodatkową korzyścią w przewozie intermodalnym jest możliwość załadunku do 26t towaru na pojedynczą naczepę.


Nie bez znaczenia jest również uniezależnienie się od występujących teraz w transporcie drogowym obostrzeń dotyczących COVID-19.

Więcej nowości

INNE AKTUALNOŚCI