CLIP Group sponsorem CSIO5* Sopot FEI Jumping Nations CUP

21 czerwca 2021

W 2021 roku po raz kolejny Hipodrom Sopot był gospodarzem najważniejszych w Polsce i jednych z najważniejszych w Europie zawodów jeździeckich CSIO5* Sopot Longines Jumping Nations CUP. W tym roku jednym ze sponsorów była CLIP Group.

CSIO to jedyne zawody, podczas których rozgrywany jest konkurs Pucharu Narodów. Od 2018 roku sopockie zawody CSIO są zaliczane do najbardziej prestiżowej serii Pucharu Narodów – pierwszej dywizji europejskiej, w której w tym roku wezmą dział reprezentacje USA, Irlandii, Belgii, Francji, Holandii, Niemiec, Norwegii, USA, Włoch, Maroka oraz Polski.

W szrankach zobaczyliśmy również wielu znakomitych jeźdźców indywidualnych z całego świata, a wśród nich wiele gwiazd tej dyscypliny z czołówki światowego rankingu. Sopot odwiedzili wielokrotni mistrzowie olimpijscy, mistrzowie świata oraz jeźdźcy z pierwszych miejsc w Światowym rankingu.

W niedzielnych zawodach zwyciężyła reprezentacja Niemiec, drugie miejsce zajęli Belgowie, trzecie Irlandia. Brawa dla zwycięzców, którzy pokonali oba nawroty bez punktów karnych.