Grupa CLIP


CLIP Logistics Sp. z o.o. jest częścią CLIP Group.  CLIP Logistics jest operatorem logistycznym działającym w Swarzędzu, koło Poznania. Naszym atutem jest położenie trasie najważniejszego korytarza transportowego – linii E30 czyli II transeuropejskiego korytarza łączącego Rotterdam, Antwerpię, Warszawę, i dalej Moskwę i Pekin, na trasie korytarza Bałtyk – Adriatyk oraz przy krajowej S5 i blisko autostrady A2 Berlin – Warszawa

CLIP to grupa podmiotów prowadząca działalność logistyczna w zakresie magazynowania, transportu i usług towarzyszących. Obecnie działamy na ok. 182 000 m2 powierzchni produkcyjno-magazynowych podzielonych na pięć obiektów (45 300m2, 28 500m2, 35 000m2, 38 000 m2, 35 000.) Są to nowoczesne obiekty klasy A, wyposażone w nowoczesne systemy ochrony przeciwpożarowej. Nasze magazyny są bezpieczne i efektywnie zarządzane dzięki oprogramowaniu WMS.

CLIP Logistics, od początku działalności specjalizuje się w obsłudze logistycznej najbardziej wymagających klientów: CLIP Group to inwestor Fabryki VW Poznań (Zakład 4 i Park Dostawców w Swarzędzu) oraz 5 nowoczesnych magazynów klasy A o łącznej powierzchni 270 000 m2.

Tereny Inwestycyjne CLIP Group (80 ha) w Swarzędzu są objęte Kostrzyńsko – Słubicką Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Lokalizowanie swoich przedsiębiorstw na terenie SSE pozwala na skorzystanie z ulg podatkowych dla inwestorów. Okres działania Specjalnych Stref Ekonomicznych w Polsce przedłużono do 2026 roku.

Budowa nowego kompleksu hal o powierzchni około 100 000 m2, w tym obiektu z kontrolowaną temperaturą 4̊C- 10̊C, będzie dopełnieniem logistycznego portfolio spółki.

Dzięki międzynarodowej licencji transportowej spółki z grupy – STS Logistic możemy zaoferować naszym Klientom transport ich towarów po kraju, a także za granicę.

Nasi wykwalifikowani specjaliści do spraw celnych pomogą Państwu z wszelkimi zagadnieniami dotyczącymi cła i akcyzy.